Wypłyń na ocean możliwości z webtutor.com.pl

Co daje grota solna? Działanie groty solnej

Julita Michalak 2019-01-15 0 komentarzy
Wpis

Z dobroczynnego działania jonów ujemnych można skorzystać zwiedzając Kopalnię Soli w Wieliczce, przebywając nad morzem czy też spacerując bezpośrednio po burzy. Odpowiednia ilość tych jonów występuje również w sprawdzonych grotach solnych, np. w grocie Sollan w Poznaniu. Regularne wizyty w takim miejscu mają zbawienny wpływ na organizm. Działanie groty solnej w Poznaniu to przede wszystkim:

  • pogłębienie oddechu,
  • nasilenie czynności rzęsek nabłonka migawkowego dróg oddechowych, co wpływa m.in. na łagodzenie alergii i leczenie astmy,
  • obniżenie ciśnienia tętniczego krwi,
  • przyspieszenie metabolizmu,
  • podniesienie odporności,
  • rozładowanie napięcia i odprężenie.

W codziennym życiu wielu osób występuje nagromadzenie jonów dodatnich, których generatorami są m.in.: komputer, telewizor, odkurzacz, kuchenka mikrofalowa, pralka, suszarka, grzejniki, a także dym tytoniowy. Jonizacja dodatnia powietrza jest również powodowana przez fabryki, spaliny samochodowe, a nawet przez asfalt i beton. Duża ilość jonów dodatnich źle wpływa na samopoczucie i może powodować np. uczucie duszności, bóle głowy, nerwowość oraz dolegliwości sercowe.

Dobrym sposobem na pozbycie się tych dolegliwości jest wizyta w grocie solnej, którą można traktować jak relaks po wyjściu z pracy lub ciekawy pomysł na spędzenie czasu wspólnie z rodziną. Działający tam system podgrzewania i przedmuchiwania słonych murów sprawia, że sól paruje, nie tylko jonizując ujemnie powietrze, ale również nasycając je cennymi dla zdrowia pierwiastkami, które regulują pracę całego organizmu. Pochodzący z soli jod reguluje funkcje tarczycy, wapń zapobiega schorzeniom układu kostno-szkieletowego, potas i sód poprawiają pracę serca, miedź ma działanie przeciwgrzybiczne, a selen opóźnia procesy starzenia się skóry.

Skomentuj wpis