Wypłyń na ocean możliwości z webtutor.com.pl

Co to jest czujnik ciśnienia TPMS?

Marta Jankowska 2018-12-04 0 komentarzy
Wpis

Wraz z rozwojem technologicznym, w motoryzacji nastała era czujników. Każdy producent umieszcza w swoich pojazdach czujniki w dużych ilościach. Bardzo duże zróżnicowanie w pewnym momencie stanowiło zmorę wszystkich osób zaangażowanych w niezależny rynek samochodowy. Firmy działające w tym sektorze w końcu opracowały skuteczne remedium — czujniki uniwersalne. Jednym z rozwiązań tego typu jest czujnik ciśnienia TPMS.

Podstawowym wymogiem jest zaprogramowanie czujnika. W stanie wyjściowym urządzenie jest czyste, następnie wgrywa się w nie program stosowany przez producenta oryginalnej części. Zostaje on w pamięci produktu i już po kilkudziesięciu sekundach może od z powodzeniem odgrywać swoją rolę.

Na stronie sklep.tiptopol.pl dostępne są czujniki marki Autel, Sens.it i Hamaton. Przeznaczone są one zarówno do samochodów europejskich, jak i amerykańskich, a ich możliwość programowania pokrywa około 98% modeli spotykanych na rynku OE. Podział czujników wynika z innych częstotliwości, na jakich pracują mechanizmy — dla Europy jest to 433 MHz, dla Stanów Zjednoczonych 315 MHz.

W parze z możliwościami elektronicznymi idzie wysoka jakość stricte mechaniczna. Zastosowane materiały i rozwiązania projektowe mogą z powodzeniem konkurować z elementami oryginalnymi pierwszego montażu. Czujniki wyposażone zostały w wysokiej klasy zawory aluminiowe lub gumowe, odporne na korozję i bardzo wytrzymałe. Konstrukcja posiada regulowany kąt mocowania w dużym zakresie, co pozwala na dopasowanie urządzenia do różnych typów obręczy.

Skomentuj wpis