Wypłyń na ocean możliwości z webtutor.com.pl

Co to jest tester diagnostyczny i czy go potrzebuję?

Marta Jankowska 2019-02-10 0 komentarzy
Co to jest tester diagnostyczny i czy go potrzebuję?

Każdy warsztat mechaniczny analizuje swoje dochody na podstawie przewidywanego czasu naprawy pojazdu oraz kosztów używanych do naprawy części. Im dokładniej to zrobi tym dokładniej poinformuje o kosztach swojego klienta, który nie lubi być zaskakiwany dodatkowymi kosztami. Mechanicy w celu dobrej i dokładnej diagnostyki korzystają z urządzeń wspomagających. Jest to na przykład tester diagnostyczny, który wymaga podłączenia do samochodu. 

Dobrej jakości tester potrafi w kilka sekund zbadać wszystkie czujniki wysyłające sygnał w danym pojeździe. Im bardziej rozbudowane urządzenie, tym szerszy zakres prac jest możliwy ze względu na dużą bazę danych. Sklep Tiptopol oferuje kilka rodzajów urządzeń, które są w stanie w pełni zobrazować stan techniczny nie tylko samochodu, ale także i przyczepy. Mechanicy do obsługi aut ciężarowych, autobusów i naczep używają urządzenia KTS Truck, natomiast mniejsze pojazdy są obsługiwane na przykład przez Texa Axone S Car Plus. To bardzo zaawansowane urządzenia, które można poszerzać o dodatkowe elementy, jak choćby tester czujników w oponach. 

Poszczególne modele urządzeń odczytują dane samodzielnie lub za pośrednictwem komputera. W przypadku tych pierwszych testery posiadają duże, dotykowe i czytelne ekrany. Umożliwiają komunikację bezprzewodową, co jest bardzo dużym atutem w przypadku niestandardowych miejsc, jakimi są zakłady mechaniczne. Urządzenia można w bardzo łatwy sposób ładować. Bezprzewodowa komunikacja umożliwia aktualizację oprogramowania urządzeń. 

Skomentuj wpis