Wypłyń na ocean możliwości z webtutor.com.pl

Co to są leki homeopatyczne?

Kacper Kaczmarczyk 2019-03-17 0 komentarzy
Wpis

Historia homeopatii sięga początków XIX wieku – wtedy pochodzący z Niemiec Samuel Hahnemann opracował tę metodę i zaproponował pierwsze tego rodzaju leki. Dzisiaj stosuje się je w leczeniu różnych dolegliwości – są przepisywane zarówno przez dyplomowanych lekarzy, jak i naturo- oraz homeopatów. Leki homeopatyczne wytwarza się w procesie rozcieńczenia, a następnie wstrząsania substancji wyjściowej o działaniu leczniczym, jako rozpuszczalnika używając wody i (lub) alkoholu.

W zależności od leku stosuje się różny poziom rozcieńczenia. Do przygotowania preparatu potrzebna jest odpowiednia wiedza na temat rozcieńczania i wstrząsania, a także specjalistyczny sprzęt niezbędny w tym celu. Leki homeopatyczne mogą być otrzymywane w oparciu o składniki pochodzenia:

  • roślinnego – do produkcji stosuje się rozmaite rośliny, jak np. nagietek lekarski, arnika górska, szafran uprawny czy dziurawiec,
  • mineralnego – wykorzystuje się zarówno pierwiastki, jak i minerały,
  • zwierzęcego – pozyskiwane z części lub całych zwierząt, np. węży, pająków, pszczół czy mątw,
  • miazmatycznego – otrzymywane z części zwierząt, które znajdują się w stanach chorobowych.

Leki dostępne w sprzedaży mogą mieć postać kropelek, globulin, granulek lub tabletek. Są one dostępne w aptece internetowej Apteka w Sieci, której asortyment obejmuje różnego rodzaju preparaty czy tabletki. Jeżeli poszukuje się sprawdzonych i bezpiecznych leków homeopatycznych, niezależnie od zastosowania i rodzaju można je otrzymać pod adresem aptekawsieci.pl.

Skomentuj wpis