Wypłyń na ocean możliwości z webtutor.com.pl

Jak zrobić delikatny makijaż na wesele

Kinga Kucharska 2018-12-13 0 komentarzy
Wpis

Każda kobieta zaproszona na uroczystość zaślubin i towarzyszące temu wydarzeniu przyjęcie chce wyglądać pięknie, a zarazem czuć się lekko i komfortowo. Aby tak było, warto zrezygnować z nadmiaru kosmetyków, które nałożone w zbyt dużej ilości stworzą nieestetyczny efekt maski. Najlepiej postawić na neutralne, ale sprawdzone rozwiązania - przede wszystkim trzeba pomyśleć o dobrym zmatowieniu cery, by nie świeciła się i wyglądała korzystnie. Aby dodatkowo przedłużyć efekt make-upu, warto więc wyposażyć się w specjalne matujące bibułki czy włożyć do torebki prasowany puder.

Nie da się ukryć, że delikatny makijaż na wesele sprawdzi się najlepiej. Zrobienie make-upu powinno się zacząć od nałożenia bazy pod makijaż lub kremu, które pozwolą równomiernie rozprowadzić podkład. Żeby dodatkowo zamaskować niedoskonałości twarzy czy cienie pod oczami, najlepiej zastosować dopasowany kolorystycznie korektor. Trwałość nada również lekki, sypki puder. Rozprowadza się go miękkim pędzlem od wewnętrznej ku zewnętrznej części twarzy. Kolejnym krokiem jest rozświetlenie - najlepsze efekty można uzyskać przy pomocy ciepłego bronzera w złocistym odcieniu, który nada skórze blasku.

Tak pomalowana twarz to rodzaj bazy. Kolejnym krokiem powinno być delikatne podkreślenie brwi (cieniami czy kredką), a także pomalowanie oczu i staranne wytuszowanie rzęs. Nie obejdzie się bez bazy do cieni i stonowanego, delikatnego koloru w odcieniu kremowym lub beżowym, który sprawdzi się na powiece. Zwieńczeniem lekkiej propozycji na wesele może być pomalowanie ust na jakiś wyrazisty kolor. Po więcej inspiracji zapraszamy na bellbox.pl.

 

Skomentuj wpis