Wypłyń na ocean możliwości z webtutor.com.pl

Apteka czynna w niedzielę niehandlową w Gdyni

Kinga Kucharska 2018-12-28 0 komentarzy
Apteka czynna w niedzielę niehandlową w Gdyni

Leki w każdy dzień tygodnia

Która apteka w Gdyni jest otwarta w niedzielę niehandlową? To pytanie zadaje sobie niejeden mieszkaniec Trójmiasta,  który w dniu wolnym od pracy musi zdobyć lekarstwa niedostępne w żadnym innym punkcie sprzedaży. Sprzedaż w każdą niedzielę prowadzi sieć aptek Gemini, która została utworzona w 1990 roku w Wejherowie, a dziś odpowiada za ponad 120 punktów na terenie całej Polski. Gdyńskie apteki Gemini są otwarte (także w niedziele) pod dwoma adresami:

  • Chylońska 112,
  • Świętojańska 16.

Punkt przy Starowiejskiej 34 jest otwarty w pozostałe dni tygodnia. Mieszkańcy Trójmiasta powinni również pamiętać, że wiele aptek działających w niedziele niehandlowe znajduje się chociażby w Gdańsku.

Zakaz handlu, ale nie dla aptek

Chociaż przepisy ograniczające handel w niedzielę zostały wprowadzone na początku 2018 roku, nadal bywają dla wielu osób niezrozumiałe. Dla wyjaśnienia: zakaz obowiązuje wszystkie sklepy i punkty handlowo-usługowe poza wyjątkami wymienionymi w ustawie, czyli m.in. stacjami paliw, aptekami, cukierniami czy kwiaciarniami. To, czy dana apteka jest otwarta w niedzielę (handlową lub niehandlową), zależy w praktyce od polityki firmy.

Wielu farmaceutów nigdy nie otwierało swoich aptek w niedziele, czego konsekwentnie się trzymają bez względu na wprowadzone stosunkowo niedawno przepisy ograniczające handel w dni wolne od pracy. Dlatego warto pamiętać, które gdyńskie apteki działają w dni wolne od handlu, aby w przypadku konieczności szybkiego zakupu potrzebnych leków wiedzieć, pod jaki adres się udać. Lekarstwa można także zamówić online, wchodząc na stronę AptekiGemini.pl.

Skomentuj wpis