Wypłyń na ocean możliwości z webtutor.com.pl

Instalacje sprężonego powietrza

Julita Michalak 2018-12-21 0 komentarzy
Instalacje sprężonego powietrza

Sprężone powietrze używane jest w wielu maszynach wchodzących w skład linii produkcyjnych, a także narzędziach. Samo powietrze oczywiście nic nie kosztuje, a jego dostępność jest nieograniczona. Koszty pojawiają się jednak, kiedy musi być ono sprężone do odpowiedniego ciśnienia. W przeliczeniu konwencjonalne sposoby produkcji tej formy zasilania generują o wiele większe koszty niż alternatywy w postaci paliw kopalnych, czy elektryczności.

Oferta 7 bar obejmuje nowoczesne instalacje sprężonego powietrza, które odwracają ten trend. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych, zaawansowanych urządzeń kontrolnych i wysokiej jakości materiałów, korzystanie z tego ekologicznego źródła staje się o wiele atrakcyjniejszą alternatywą.

Jeżeli chodzi o konstrukcję, to jest ona oparta o aluminiowe moduły. Dzięki temu producentowi udało się osiągnąć lekki a zrazem wytrzymały system, który może być montowany nawet na dużych wysokościach, bez obawy nośność budynku. Same moduły natomiast można łatwo wymienić, a sam montaż jest bardzo prosty.

Ciśnienie robocze powietrza czerpanego z instalacji to aż 15 bar, co w zupełności wystarcza do pracy nawet z bardzo zaawansowanym sprzętem. Natomiast zastosowanie wysokiej klasy zaworów gwarantuje zachowanie odpowiedniej szczelności.

W skład instalacji wchodzą też nowoczesne urządzenia, takie jak przepływomierze czy detektory, które pozwalają zoptymalizować pracę całego układu i wykryć ewentualne nieprawidłowości. Umożliwiają też jej funkcjonowanie w ekosystemie Industry 4.0..

Skomentuj wpis