Wypłyń na ocean możliwości z webtutor.com.pl

Język hiszpański dla dzieci — od jakiego wieku?

Miłosz Głowacki 2023-02-16 0 komentarzy
Język hiszpański dla dzieci — od jakiego wieku?

Na polskim rynku działa wiele szkół językowych prowadzących zajęcia dla najmłodszych. W niektórych placówkach w kursach mogą wziąć udział nawet 2-letnie dzieci. Oczywiście lekcje odbywają się wyłącznie w formie zabawy, a najmłodsi poznają podstawowe słownictwo w wybranym języku. Nieco inaczej sytuacja wygląda, gdy rodzic decyduje się na zapisanie dziecka na kurs online. W takim przypadku ważne jest pełne skupienie pociechy oraz zrozumienie przekazywanego materiału przez lektora. Dlatego też w szkoleniach językowych prowadzonych w trybie zdalnym powinny uczestniczyć dzieci w wieku około 8-10 lat. 

Na stronie sollares.pl można zapoznać się z ofertą warszawskiego instytutu, który organizuje lekcje zdalne. Marka proponuje m.in. język hiszpański dla dzieci, którego nauka odbywa się w niewielkich grupach (6-7 osób). Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w godzinach popołudniowych i trwają 45 minut. Instytut współpracuje z doświadczonymi lektorami pochodzącymi z Hiszpanii i Ameryki Południowej. Podczas kursów duży nacisk kładzie się na komunikację.

Dlaczego warto wybrać język hiszpański?

W szkole podstawowej dzieci najczęściej uczą się języka angielskiego, dlatego decydując się na dodatkowe lekcje, warto postawić na inny język. Hiszpański jest drugim najczęściej używanym językiem na świecie, dlatego jego znajomość z pewnością przyda się w dorosłym życiu. Mowa zarówno o szansie na atrakcyjne zatrudnienie w międzynarodowej firmie, jak i ułatwieniu w kontaktach z obcokrajowcami podczas zagranicznych podróży.

Skomentuj wpis