Wypłyń na ocean możliwości z webtutor.com.pl

Korekta zmarszczek mimicznych

Kacper Kaczmarczyk 2019-07-24 0 komentarzy
Korekta zmarszczek mimicznych

Z wiekiem kondycja skóry znacząco się pogarsza. Jest to nieuniknione. Tkanka traci elastyczność, przestaje być tak dobrze nawilżona, jak wcześniej, co w konsekwencji prowadzi do pojawiania się zmarszczek i bruzd.

Osoby lubiące gładką cerę mogą skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej, które skupiają się na redukcji zmarszczek mimicznych. Jednym ze środków, który cieszy się dużą popularnością, jest botoks.

Botoks – co to jest?

W preparacie, który większość osób zna pod nazwą botoks, kryje się toksyna botulinowa. Jej działanie opiera się na zahamowaniu przepływu impulsów nerwowych przez mięśnie, co powoduje ich rozluźnienie. Preparat działa tylko na niewielki rejon, w którym został wstrzyknięty.

Po zastosowaniu środka zmarszczki są znacznie mniejsze lub zupełnie znikają. W ten sposób można zniwelować kurze łapki, lwie zmarszczki, bruzdy między brwiami czy te znajdujące się na szyi.

Botoks – przebieg zabiegu i trwałość

Toksyna botulinowa jest podawana w niewielkich dawkach. Ze względu na to, że jest to środek, który może zaszkodzić pacjentowi, jest on aplikowany tylko i wyłącznie przez specjalistów. To zapewnia bezpieczeństwo. Stosowanie go przez osoby nieposiadające odpowiednie wykształcenia może być niebezpieczne i doprowadzić do migracji substancji w inne rejony ciała.

Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut (w zależności od wybranej części twarzy lub szyi). Substancja jest wstrzykiwana za pomocą niewielkiej, sterylnej igły. Efekty utrzymuje się do 4 do 6 miesięcy.

Botoks – gdzie wykonać?

Korekta zmarszczek mimicznych w Lublinie jest przeprowadzana w Gabinecie Medycyny Estetycznej lek. med. Magdalena Kotlińska-Torończyk.

Na stronie internetowej placówki można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące oferowanych zabiegów wraz z cenami.

Skomentuj wpis