Wypłyń na ocean możliwości z webtutor.com.pl

Pianka do styropianu – na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Miłosz Głowacki 2023-08-01 0 komentarzy
Pianka do styropianu – na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Styropian to najpopularniejszy materiał wykorzystywany do docieplania ścian, podłóg i wielu innych elementów konstrukcji budynku. Jednak warto pamiętać o tym, że płyty styropianowe będą spełniać swoją funkcję wyłącznie wtedy, kiedy zostaną poprawnie zamontowane. Z tego względu należy kupić dobrej jakości klej.

Przede wszystkim produkt powinien być przeznaczony specjalnie do łączenia ze sobą krawędzi i płaszczyzn wykonanych ze styropianu. Standardowy klej to zaprawa, którą należy wsypać do pojemnika z wodą, zamieszać wolnoobrotowym mieszadłem, a następnie pokryć płyty. Inną propozycją, która cieszy się dużym zainteresowaniem, jest pianka do styropianu z zawartością polimerów organicznych, co zapewnia trwałą spoinę. Wśród zalet tego artykułu należy wyróżnić łatwość i szybkość aplikacji. W przeciwieństwie do kleju w formie zaprawy nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Artykuł można kupić w butelkach lub puszkach, które umieszcza się w pistolecie montażowym, więc praca jest wyjątkowo wygodna. Warto zaznaczyć, że do płyt styropianowych grafitowych wykorzystuje się specjalne kleje, które są mocniejsze od tych stosowanych do innych typów styropianu, np. klej do wtapiania siatki. Poza tym podczas montażu ściany nie powinny być nagrzane, ponieważ może dojść do odkształcenia płyt (maksymalna temperatura to 25 stopni Celsjusza).

Sklep internetowy IzolacjeGT od lat dostarcza swoim klientom najwyższej jakości materiały budowlane. Asortyment zawiera różnego rodzaju styropian i akcesoria montażowe.

Skomentuj wpis