Wypłyń na ocean możliwości z webtutor.com.pl

Pplastyka wałów okołopaznokciowych

Sylwia Jakubowska 2020-06-21 0 komentarzy
Pplastyka wałów okołopaznokciowych

Wielu pacjentów borykających się z wrastającymi paznokciami obawia się podjęcia leczenia i odwleka je z uwagi na bolesność i uciążliwość tradycyjnych metod – klamrowania i późniejszego stosowania tamponady. Obecnie jednak w wielu dobrych gabinetach podologicznych tego typu schorzenia leczy się technikami nieinwazyjnymi lub chirurgicznymi z zastosowaniem znieczulenia miejscowego. W przypadku paznokci, których jedyną wadą jest nieprawidłowy tor wzrostu, wystarczy zabieg przy użyciu urządzenia zwanego rekonstruktorem.

Jeśli jednak źródłem problemu jest deformacja bądź przerost wałów okołopaznokciowych, najskuteczniejsza okazuje się ingerencja chirurgiczna. Plastyka tych partii skóry polega na ich usunięciu, a następnie na założeniu szwów. Powrót do pełnej sprawności i zdrowia trwa około dwóch–trzech tygodni, ale na efekty warto poczekać, gdyż są trwałe. Technika ta jest stosowana z powodzeniem od lat, a niedawno została jeszcze udoskonalona, co zdecydowanie poprawiło jej skuteczność i skróciło okres rekonwalescencji chorego.

Plastyka wałów jest też czasem konieczna u tych osób, które dotychczas walczyły z wrastającymi paznokciami starymi metodami i którym nie udało się osiągnąć poprawy. Powracające infekcje związane z wrastaniem płytki w skórę najczęściej wywołują najpierw zgrubienie, zbliznowacenie, a następnie znaczny przerost bocznych wałów. Wówczas problem już się tylko pogłębia i pomoc chirurga jest jedynym wyjściem.

W Bydgoszczy plastyka wałów okołopaznokciowych dostępna jest dla pacjentów gabinetu podologicznego Podocare Complex. Oprócz podologa przyjmuje tam również chirurg, który jest odpowiedzialny za przeprowadzanie tego zabiegu. Dzięki wykwalifikowanemu zespołowi pacjent jest objęty opieką w sposób kompleksowy, a rezultaty leczenia są bardzo satysfakcjonujące.

Skomentuj wpis